איך סוגרים תיק בהוצאה לפועל?

איך סוגרים תיק בהוצאה לפועל?

רקע קצרצר: את תיק ההוצאה לפועל פותח הזוכה, כדי לגבות מכם את החוב תוך שימוש בהליכי גבייה. הליכי הגבייה עשויים לכלול הטלת עיקולים והגבלות עליכם.

מה זה אומר? שמערכת ההוצאה לפועל משתמשת בהליכי גבייה כדי להבטיח שתפרעו את החוב, ללא יצירת חובות נוספים בדרך. עם זאת, המנגנון לא ירצה שהטלת ההגבלות תפגע ביכולת הפירעון שלכם ותמנע את שיקומכם הכלכלי – במיוחד אם נקלעתם למצוקה בנסיבות שלא בשליטתכם (כמו פיטורין ממקום עבודה). שהרי, אם הטלת ההגבלות תפגע ביכולתם הכלכלית לשלם את החוב – זה יסכל את פירעון החוב.

בשורה התחתונה, אם יתברר שיש לכם יכולת כלכלית לשלם את החוב ואתם פשוט מתחמקים מלעשות זאת, בהחלט ניתן יהיה להשתמש בהליכי גבייה- עיקולים והגבלות, עד שתפרעו אותו. מהצד השני, יתכנו מצבים שבהם תיק ההוצאה לפועל שנפתח נגדכם – ייסגר.

באילו מצבים יוכל להיסגר תיק ההוצאה לפועל שנפתח נגדכם?

  1. אם שילמתם את מלוא החוב או את מלוא סכום ההסדר בינכם לבין הזוכה, ישירות לזוכה ולא דרך לשכת ההוצאה לפועל – מחויב הזוכה להגיש בקשה לסגירת התיק.
  • יוצא דופן הוא תיק מזונות: גם אם שילמתם את החוב, התיק לא ייסגר כל עוד יש מזונות שעליכם לשלם בעתיד.
  1. אם שילמתם את מלוא החוב דרך לשכת ההוצאה לפועל, או ביצעתם את כל שנדרשתם לפי פסק הדין שבגללו נפתח תיק ההוצאה לפועל – התיק אמור להיסגר אוטומטית.
  • אם, במצב כזה, התיק לא נסגר באופן אוטומטי מסיבה כלשהי – אתם רשאים לבקש לסגור אותו.
  1. התיק גם יוכל להיסגר בשל חוסר מעש, אם הזוכה לא נוקט הליכים במשך שנתיים, או בשל יתרת חוב מזערית (יתרה לתשלום של פחות מ-100 ₪). גם כאן, למעט בתיק מזונות.

 

סגרו את התיק שנפתח נגדכם. מה זה אומר?

משמעות סגירת התיק היא ביטול כל ההליכים נגדכם, הסרת כל העיקולים שנשארו וביטול כל רישום או מינוי בשל החוב.

 

והערה לסיום: חוק שירות נתוני אשראי, ומה זה קשור אליכם

חוק שירות נתוני אשראי מנגיש את תמונת ההתנהלות הפיננסית שלכם ואת אמינותכם לגבי עמידה בהתחייבויות הכספיות, בין בפעולתכם כעוסק ובין בפעולתכם כאדם פרטי.

לשכת ההוצאה לפועל מעבירה מידע ונתונים למערכת נתוני אשראי, בנוגע לתיקי הוצאה לפועל שנפתחו לחייבים ונתונים בדבר סגירת התיק – לדוגמה, סיבת הסגירה, תאריך הסגירה וכיוצ"ב. המידע במערכת נתוני אשראי מוצג עד כ- 5 שנים.

המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי והוא בגדר מידע כללי בלבד.

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

השאירו את הפרטים שלכם כאן ונחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

דילוג לתוכן